Kod narcisa postoji jedna nemogućnost da se podnese kritika bez ekstremne reakcije. Iza te grandioznosti skoro uvek stoji duboki stid, duboka rana, dete koje je negde nekada naučilo da je vredno samo ako je savršeno, posebno, iznad ostalih- kaže klinički psiholog Danijela Ostojić koja je na svojoj online platformi pored brojnih psiholoških sadržaja snimila i serijal o narcizmu.
„Narcizam nije zlo, narcizam jeste jedna strategija, mehanizam odbrane, jedno preživljavanje koje je otišlo jako daleko. To ne znači da treba ostati u vezi sa takvom osobom, ne znači da treba opravdati njihovo ponašanje ako imaju dijagnozu, ali znači- kad razumeš odakle nešto dolazi imaš više moći ne nad njima već nad sobom jer prestajes da se boriš sa tim „čudovistem“ i počinješ da vidiš čoveka sa dubokom ranom koji ne zna drugačije, ne zna drugi način i onda možeš da doneseš odluku iz jasnoće, ne iz straha i ne iz mržnje.“ – objasnila je Danijela Ostojić, klinički psiholog








