BG online

Vesti

Novak Đoković nije igrač, on je sveštenik.(Patrik Beson)

Veliki francuski pisac Patrik Beson, u svojoj knjizi “Đoković: Odbijam – rat zvezde” je predvideo briljantan dobitak rata zvezde u svetu tenisa.


On je napisao:
„Rolan Garos nije stadion, to je hram. Novak Đoković nije igrač, on je sveštenik. Loptica, to je đavo koga oba protivnika grubo šalju jedan drugom s nadom da se prokletnica neće vratiti na njihovu stranu. Novak je Blizanac, kao Puškin i obojica, u neku ruku, pišu na isti način: brzo i dobro. Pojavio se na licu zemlje u najgorem trenutku – ali i u najboljem za jednog spasitelja – u vreme poslednjih balkanskih ratova (1992-1999). Prvi put u Evropi, posle više godina, uz reč ,,srpski” bio je i pohvalnih prideva. Sportski komentatori nisu mogli da govore drugačije. Činilo se da Novak, nalik čudesnom Bodlerovom oblaku, lebdi nad istorijskim dramama koje su prolazile preko njegove divne zemlje Odjednom se u novine i televizijske dnevnike u Beogradu ponovo vratila lakoća – ona lakoća koju isporučuju veliki snabdevači, umetnici i sportisti. Novak je u srpsku pesmu ponovo uneo lake i zavodljive refrene koji su bili nestali. Tenis je rat – žar loptica ne leti brzinom metka – rat u kojem niko ne gine i to je veliki napredak u poređenju sa normalnim ratovima, to jest s nenormalnim ratovima. I ovde ima pobeda i poraza, ali ni jedni ni drugi nisu krvavi. Jugoslavija je bila velika sportska nacija, a Srbija nastavlja da zaposeda stadione, verovatno je ono što se zove Velika Srbija. Njen pastir je Novak, sa svojim velikim torbom u kojoj je njegovo oružje: reketi.”

Knjigu “Đoković: odbijam: rat zvezde” od 990 dinara + troškovi dostave možete poručiti telefonom 066060820 ili putem porudžbenice:



     

     

    SHOP

    Ko su žene zavisne od veza, muškarca… prikopčane na bol, strah i čežnju?

    By BGonline / 27/05/2026 / 0 Comments

    Egzistencijalna teskoba i potraga za smislom

    By BGonline / 07/06/2026 / 0 Comments

    Prilagođavanje svetu tri broja manjem od našeg

    By BGonline / 25/05/2026 / 0 Comments

    Rane na duši kao posledica transgeneracijske traume

    By BGonline / 14/06/2026 / 0 Comments

    Kako razgovarati sa detetom o važnim životnim temama?

    By BGonline / 07/06/2026 / 0 Comments

     

    Ostavite komentar

    Komentar

    Please Login to Comment.

    To Top
    PROČITAJTE I OVO:
    Strah od samoće je jedan od velikih strahova, a naročito…